2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře

Víkendový odpočinek v lázeňském městě

Potřebujete si odpočinout po pracovním shonu? Máme pro Vás návrh. Můžete spojit odpočinkový pobyt s návštěvou programu při Otevírání pramenů. Akce se koná druhý víkend v květnu, tedy optimální čas využít tyto dny k odpočinku a zároveň si užít zahájení letošní sezóny v Luhačovicích. Vincent Vám poskytne útočiště a město se postará o bohatý program.

Možnost prohlídky pražírny přímo s pražičem

Páteční den můžete začít prohlídkou pražírny Lázeňské kávy. Možnost ochutnat výběrovou kávu či nahlédnout přímo pod pokličku moderního pražení. Nebojte se diskuze se školeným pražičem, zajímají Vás přesné informace o zrnkách kávy, které Vám jsou představeny? Zeptej te se. Využijte možnosti debaty. Den si můžete zpříjemnit zakoupení balené zrnkové kávy ba dokonce i zakoupením zařízení pro přípravu. Vyberte si z několika druhů chutě kávy a nahlédněte na chvíli na cestu kávy z plantáže přímo do do šálku. 

Ochutnávka pramenů spojená s procházkou po Lázeňském náměstí.

Po příjemné chvíli strávené v místní pražírně se vydejte centrem k samotným lázním. Jarmark, konající se u pošty a v blízkosti pramene Dr. Šťastného, zaujme různorodou nabídkou. Ochutnávka domácích frgálů,trdelníků a poctivého uzeného masa. Nebo pletené košíky, podnosy a ošatky. Medovina i domácí marmelády zaujmou každého. Na samém konci ochutnejte vyvěrající pramen Dr. Šťastného či přes vodu známou Ottovku, vyvěrající v blízkosti tenisových kurtů, skrytou v malém pavilonu. Podél vody dojdete na Lázeňské náměstí, zde se před Společenským domem koná představení folklorních souborů. Prohlédnout si zde můžete i promenádu dobového oblečení pod taktovkou spolku Calma

Relax v útrobách Městské plovárny Luhačovice

Večer je ten správný čas k návštěvě plovárny Luhačovice. Velký plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool a parní kabina. Tohle vše je k dispozici návštěvníkům. Teplota vířivky má příjemných 35°. Městská plovárna Luhačovice se nachází v centru města. Možnost relaxu se nabízí také přímo ve Vincentovi - infrasauny je pro naše hosty otevřená celý den. 

Cyklotrasy a cyklotoulky

I vášniví cyklisté si v lázeňském městě najdou to své. V současné době aktivní odpočinek je vyhledávaný, a tak město nelenilo a zřídilo cyklostezku. Okolí lázní nabídne také mnoho možností k výletům. Stezky vedou často otevřenou krajinou s dalekými výhledy, křižují louky, pole a drobné lesy. Trasy jsou rozdělené dle náročnosti - pár tipů naleznete i na našich webových stránkách - cyklotrasy.