2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře

Kam na tenis v Luhačovicích

Vášnivý tenista či rekreačně hrající host najde v Luhačovicích místo pro hru. 

K dispozici jsou pro tyto účely například dvorce tenisového klubu na začátku lázní. Nabízí kvalitní povrch, ten nejlepší sportovní zážitek a klidné prostředí. To vše je doplněno zachovalým pavilonem, který navazuje na Jurkovičovu architekturu. Objekt je zachován v autentickém stavu a slouží původním účelům. Prohlédnout si zde můžeme raritní minivýstavu rozbitých raket. Dvorce se nachází v blízkosti pramene Ottovka

Využít lze také tenisový kurt na nedaleké Sportovní hale Radostova. V létě na vás čeká tenisový dvorec pod širým nebem.V zimě je zastřešen nafukovací halou. Tenisový kurt s umělým povrchem si můžete pronajmout společně se zapůjčením veškerého tenisového vybavení.

Historie

Tenis se v Luhačovicích začal objevovat již na počátku let roku 1902. Tehdy vznikl první tenisový dvorec, který sloužil výhradně jen hraběti Serenyimu a jeho rodině. O pár let později byly zřízeny další dva a hra se začala hrát ve větším měřítku. V letech 1926 se konal 1.mezinárodní LAWN turnaj. Roku 1930 byly postaveny další dva dvorce, na kterých se stále hrálo rekreačně. Léta roku 1932 přinesla mimořádná utkání. Na dvorcích se hrál DAVIS CUP. Česko se utkalo s Itálií - 3:2. Až od roku 1950 se začalo se závodní činností. Členská základna čítala 120 členů a dvorce se museli zajistit až dva dny dopředu. 

V letech 1958 - 1961 přibylo nespočet úspěchů - hráči získali všechny tituly v okrese, družstva postoupila to krajského přeboru. Hrál se GALEŮV POHÁR a naše dvorce přivítali hráče ze zámoří - Austrálie, Anglie a USA. V letech 1963 byl oddíl nucen přerušit činnost kvůli odchodu předních hráčů na vojnu. Od roku 1967 sláva opět stoupala. Družstva se zapojila do soutěží, následovaly nákladné opravy dvorců. V letech 1998-1999 byl uspořádán turnaj ŠKOFIN TOUR. Zúčastnili se ho populární osobnosti například Dominik Hašek, Martin Dejdar, Václav Vydra, Pavel Zedníček a mnoho dalších. V tom samém roku zde předvedl hru i bývalý prezident Václav Klaus.