2020 Úno
2020 Úno
2020 Úno

Městská plovárna Luhačovice

Městská plovárna Luhačovice není klasický aquapark s tobogány a skluzavkami. Nabízí 25 m dlouhý plavecký bazén se čtyřmi dráhami, zážitkový bazén se skákacím zálivem, chrliči, masážními tryskami, lehátky, bubblery a divokou řekou. Odpočinkovou zónu tvoří whirlpool a parní kabina. 

Historie

Původní plovárna nesla funkční, architektonický a urbanistický prvky a s dalšími čtyřmi lázeňskými penziony tvoří jádro Bílé čtvrti. Autorem návrhu původní plovárny byl Bohuslav Fuchs. Stavba svým významným umístěním řídila všechny objekty ve svém okolí a orientovala jejich rekreační část. Stavbu tvořil plavecký bazén, brouzdaliště a prostor pro slunění. Hlavní bazén byl dlouhý 37 m a široký 15 m, rozdělený na dvě části. Hloubka plavecké části se pohybovala od 100 do 160 cm a od 60 do 100 cm v neplavecké části. Součástí objektu byly i převlékárny a toalety. 

Hlavní příčinou výstavby nového plovárny bylo nesplňování evropských hygienických norem. Nový bazén vyrostl jako přestavba stávající nekryté letní plovárny. Z urbanistických důvodu nešel areál plovárny dále rozšiřovat. Cílem bylo zachování současné funkce plovárny - což bylo koupání a slunění. Obyvatelé a návštěvníci města, tak získali možnost celoročního koupání. Nová městská plovárna byla uvedena do provozu 22.listopadu. 

Plavecký bazén
Teplotu vody má bazén 28 °C. Jeho hloubka činí od 1,2 m do 1,6 m. Čtyři plavecké dráhy délky 25 m. Z toho jedna dráha je čistě vymezena pro kondiční plavání. Bazén disponuje čtyřmi skokanskými můstky.
Zážitkový bazén
Teplota vody je 32°C, jeho hloubka činí 1,2 m. Bazén je vybaven dvěma chrliči, divokou řekou, skákacím zálivem, bublinkovou lavicí, čtyřmi masážními tryskami a dvěma bubblery. 
Dětský bazén
Dětský bazén má teplotu 34°C a hloubku do 0,3 m s bublinkou a vodním ježkem. Bazén je vhodný pouze pro děti.
Whirpool
Teplota vody 35°C a hloubkou 1 m. Disponuje bublinkovou lavici, masážní trysky a bublery. Vířivka spadá do klidové zóny. 

Parní kabina

Teplota parní kabiny je 52°C s vlhkostí 100%. Návštěvy kabiny jsou ideální pro posílení imunity v chladných, sychravých, podzimních či zimních dnech, posílí celý imunitní systém. Má blahodárné účinky na lidskou psychiku, navazuje uvolnění a rovnováhy a odstraňuje stres. Pára působí také na fyzickou kondici. Pravidelné využívání parní kabiny čistí a omlazuje pleť, zmírňuje celulitidu a snižuje nadváhu. Při kašli, prochladnutí nebo chronických chorobách může pomoci pro posílení těla vonná esence.