2020 Úno
2020 Úno

Akce v Luhačovicích

Luhačovice svým návštěvníkům a obyvatelům nabízí pestrý kulturní, volnočasový program  se spousty společenských událostí během celého roku. Možnost navštívit často rozdílné akce, pomáhá tvořit pestrou kulturu v lázeňském městě. 

Otevírání pramenů

Slavnosti Otevírání pramenů se každoročně účastní kolem deseti tisíc lidí. Jedna z nejkrásnějších konaných akcí v Luhačovicích, při které jsou otevírány a svěceny prameny. Město připravuje bohatý program pro všechny návštěvníky. Folklorní průvod se svěcením pramenů, jarmark, historické kostýmy, přehlídka automobilových veteránů, lákadel je opravdu mnoho. Vyvrcholení oslav bývá často v podobě lidové hudbě a tanci. Příjemnou pohodu a odpočinek najdou hosté i při kolonádních koncertech. Program se koná za každého počasí, vždy druhý víkend v květnu. 

Jarní a podzimní rybářské závody

Pravidelně a s přesností se každý rok v Luhačovicích konají jarní a podzimní rybářské závody. Sjíždí se rybáři z celé České republiky, ale najdou se například i hosté ze Slovenska. Konají se za každého počasí na Luhačovické přehradě. V době konání je povolen pouze rybolov pouze na závodní povolenku. Rybářské závody jsou rovněž rozděleny pro mladé a dospělé. V době konání účastníci dodržují pravidla. Návštěvníky této akce čeká zajímavý program. Mohou se zúčastnit tomboly při vyhlašování výsledků a získat tak pěkné ceny. Tyto závody patří neodmyslitelně k Luhačovické přehradě. 

Kloboukový den

Hlavní akci, nazvaná Kloboukový den, pořádá pravidelně Luhačovický okrašlovací spolek Calma. Soustavně se koná o druhé zářijové neděli na oslavu narozenin Marie Calmy Veselé. Je to den, kdy spolek vyzývá všechny zájemce, aby na počest vyrazili do lázní s kloboukem na hlavě. Návštěvníci se mohou těšit i na vyhlášení soutěže o nejkrásnější klobouk či nejreprezentativnější okloboukovanou postavu či pár. Představeny budou dobové obleky, historická kola a jezdci v dobovém oblečení. 

Luhovaný Vincent

Luhovaný Vincent je multižánrový festival. Koná se vždy na přelomu června a července v lázeňském městě Luhačovice. První ročník se konal v roce 2010. Každoročně se v největších lázních na Moravě setkají stovky příznivců nezávislé kultury. Festival nabízí přednášky, promítání, vernisáže, besedy, workshopy a koncerty.