2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře

Nadcházející akce a události v Luhačovicích

Kulturní, volnočasové a společenské akce patří k lázeňskému městu Luhačovice jako minerální léčivé prameny. Průběžně po celém roku jsou rozvrženy programy těchto konajících se událostí. Jsou optimální příležitostí ke spojení odpočinkového pobytu u nás na Vincentu a zhlédnutí těchto programů. 


Otevírání pramenů

Otevírání pramenů nabízí svým hostům bohaté pásmo spojené se zahájení letošní sezóny roku 2020. Je to jedna z nejkrásnějších konaných akcí v Luhačovicích. Koná se vždy v první polovině května. Letos tento den připadá na 8.května - 10.května. Během celé akce je možno zhlédnout nepospočet připravených variant programu. Na Lázeňském náměstí se budou prohánět cyklisté na historických bicyklech, postavy budou mít oblečené historické kostýmy a to vše bývá doplněné Secesním fotoateliérem. Veškerá historická představení se koná pod taktovkou spolku Calma. Vystoupení folklorních souboru se bude konat před budovou Společenského domu. To vše je doplněno jarmark konajícím se v centru města.


Festival Janáček a Luhačovice

Leoš Janáček je úzce spjat s lázeňským městem. K poctě skladatele je od roku 1992 každoročně pořádán hudební festival, který náleží k prestižním hudebním akcím v České republice. Hlavní náplní tohoto festivalu je nabídnout hostům nezapomenutelné umělecké zážitky z řady koncertů, při kterých zazní i světoznámá hudba Leoše Janáčka. To vše se odehrává v krásném prostředí luhačovických lázní. Souznění přírody a lidová architektura Dušana Jurkoviče přispěje k dokonalému odpočinku. Festival se uskuteční od 13. do 18.7. 2020. Ročník festivalu byly konány pod záštitou mnoha známých lidí jakožto Václavem Klausem, Livie Klausové či Prof. Evou Blahovou. 


Folklorní festival Písní a tancem

Dětské soubory se svým pestrým třídenním programem Mezinárodního festivalu písní roztančí a rozezpívají celé Luhačovice. Festival má již svůj ustálený program. Zájem návštěvníků poutají i stánky lidových řemesel a lidových umělců na Lázeňském náměstí. Snahou pořadatelů bylo od počátku vytvořit příležitost k setkávání dětských folklorních souborů z Čech, Moravy a Slezska dohromady se soubory s dalších zemí. Hlavním programovým dnem bývá sobota. Letošní ročník se koná 10.9. - 13.9.2020. Návštěvníci mohou obdivovat krásu lidových krojů, tanců a radosti vystupujících. 


Kloboukový den

Luhačovickému okrašlovacímu spolku Calma vděčíme za další pravidelnou akci konající se ve městě. Kloboukový den se pravidelně pořádá o druhé zářijové neděli na oslavu narozenin Marie Calmy Veselé. Všichni návštěvníci jsou vřele zváni, někteří přijíždí do lázní již se svým kloboukem a někteří si ho mohou zakoupit ve stáncích. Klobouky tříbí vkus stylu a elegantnosti. Tradičně se vyhlašuje soutěž pro jednotlivce i páry o nejatraktivnější klobouk. Pomocí akce se vrátí do dob vašich babiček a prababiček. Čeká Vás Kolonádní koncert s historickou přehlídkou na Lázeňském náměstí.