2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře

Četníci z Luhačovic

Lázně Luhačovice se úspěšně dostaly do podvědomí lidí i díky seriálu nesoucí název Četníci z Luhačovic. Příběh četníků se ovšem odehrává nejen v Luhačovicích, ale i v okolních vesnicích, které se v té době nacházely kolem. Děj je zasazen do roku 1919. První světová válka skončila, prezidentem nově vzniklé republiky se stal T.G.Masaryk. Níže jsou Vám představy místa, které diváci mohli vidět v ději tohoto seriálu. Záběry z Luhačovic jsme mohli již dříve shlédnout v seriálu Četnické humoresky.

Dům Bedřicha Smetany alis Hotel Popper

První místem, které můžeme v seriálu shlédnout je takzvaný Hotel Popper alias Dům Bedřicha Smetany - komfortní secesní hotel vyskytující se v klidném centru lázeňského areálu. Skvělý dojem umocňuje Bruselská fontána, která je umístěna před vchodem. V seriálu je zachycen jeho interiér i exteriér. Budova se objeví v takřka každém díle. 

Lázeňská kolonáda

Romantická kolonáda, na které mladí četníci pronásledují zločince, se nachází přímo v centru lázní vedle Jurkovičova domu. V průběhu natáčení lavičky na kolonádě obsypali lázeňští hosté. K fontáně se ovšem přiblížit nikdo nesměl, stejně jako k Jurkovičovu domu, který dělal společně kulisu filmařům. Lázeňská kolonáda nazývána též jako Velká kolonáda byla postavena v letech 1946 - 1952. 

Sluneční lázně

Během sedmého dílu seriálu četníci zavítají do místních Slunečních lázní. Kamera zachycuje prostředí, které lidem sloužilo k odpočinku a relaxaci. V té době dílo Dušana Jurkoviče patřilo k jednomu z nejnavštěvovanějších míst v lázních. Součástí plovárny byla dřevěná lehátka, gymnastické nářadí i hřiště na volejbal. 

Lázeňské náměstí

Záběry, které zachycují četníky procházející se po Lázeňském náměstí provází diváky celým seriálem. Náměstí propojuje cesty k Domu Bedřicha Smetany, Lázeňské kolonádě i Jurkovičovu domu. Za zády četníků můžete shlédnout fontánu nacházející se uprostřed náměstí.