2020 Bře
2020 Bře
2020 Bře

Diabetologické dny

Lázně Luhačovice se často stávají městem hostící účastníky významných odborných kongresů. Diabetologické dny patří k těm nejrozsáhlejším a nejtradičnějším, kdy se účastní až mnoha sty aktérů. Letos se bude konat již 56. ročník. Program měl být zahájen 1.4. a pokračovat až do 4.4. Vzhledem k stávající situaci byla akce přesunuta na podzimní termín. Ve stanu u budovy pošty je zajištěno veřejnosti možnost měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu a krevního cukru. Poté následuje konzultace se zdravotní sestrou. 

V minulých ročnících byla doprovázející akce Běh a pochod proti diabetu, této události se mohou účastnit i zájemci z široké veřejnosti. Samotný kongres bývá přístupný jen přihlášeným lékařům či sestrám. Pravidelně se koná v Městském domu kultury Elektra. V žádném ročníků nechyběla řada odborných lékařů, přednášek, panelových diskuzí, ocenění nejvýznamnějších odborných prací ani prezentace špičkových výrobků farmaceutických firem. Každoročně se koná přednáška významného zahraničního odborníka. 

Běh a pochod proti diabetu

Akce se snaží upozornit na aktivní pohybové aktivity, které jsou součástí prevence cukrovky, která se řadí k bohužel stále se rozšiřujícím civilizačním chorobám. Trasa běhu je cca tříkilometrový okruh lázeňským areálem, kdy start i cíl je u budovy Elektra. Účastníci poběží přes ulici Nábřeží, přes Lázeňské náměstí, kolem pramene Vincetka, Společenského domu a pramenu Ottovka. Každý účastník běhu obdrží po absolvování trati tričko s logem akce a menší dárek.