2020 Bře
2020 Bře

Velikonoční jarmark v Luhačovicích

Farmářské speciality, lidová řemesla a folklor

Umělecká řemesla, folklor, výborná jídla na ochutnávku a ke koupi, cimbálovka. Tohle vše Vám nabídne velikonoční jarmark v Luhačovicích konající se v sobotu 11.4. Program je připraven v ulici Dr. Veselého, před místním kinem a v okolí pošty. Tradiční akce pořádaná pro všechny návštěvníky Luhačovic se pravidelně koná na Bílou sobotu. 

Stánky čekají na své kupující od rána do pozdního odpoledne. Možnost zakoupit farmářské speciality a shlédnout lidová řemesla zpříjemní den každému. Z velikonočních dobrot se můžete těšit na masové speciality, bramborové spirály, rybízové víno, frgále, mošty, medovinu, džemy a mnoho dalšího. Nebude chybět ani přírodní kosmetika či dřevěné potřeby do kuchyně. Lidové tance pod taktovkou Mladé Zálesí předvede své folklorní umění v odpoledních hodinách v prostorách před poštou. Akce bude ukončen v Kostele svaté Rodiny.

Po zhlédnutí programu na velikonoční jarmarku můžete zamířit na procházku do středu lázní. Zakoupit si teplý lázeňský oplatek a pokračovat směr na lázeňskou kolonádu. Navštivte minerální prameny po cestě. V menším parčíku čeká pramen Dr. Šťastného. Po lávce přes vodu zamiřte k Ottovce. Nachází se vedle tenisových kurtů. Toulka pokračuje dále přes Lázeňské náměstí kolem pramene Nový Jubilejní. Posaďte se na lavičky před kolonádou, v hale Vincentka načepujte nejznámější pramen a relaxujte. Na druhém konci náměstí stojí Společenský dům a Dům Bedřicha Smetany. Užijte si další oddechový den v Luhačovicích.

Program akce

09:00 – 16:30         Jarmark / farmářské speciality a lidová řemesla  

10:00                      Bílá sobota s předváděním řemesel         

10:00                      Vítání jara / Zálesáčci, Malé Zálesí           

14:00                      Celonárodní čtení bible / před MěDK Elektra

14:30                      Lidové tance na Zálesí / Mladé Zálesí a Záleská cimbálová muzika                                                          

15:30                     Velikonoce s cimbálem / CM Zálesí a dívčí sbor

20: 00                   Velikonoční vigilie / Kostel svaté Rodiny