2020 Kvě
2020 Kvě

Art Gallery Luhačovice

Během procházky po Luhačovicích nezapomeňte navštívit výtvarnou galerii, která se nachází v blízkosti lázeňské kolonády na Lázeňském náměstí. Sousedí s pavilonem Vincentka. Malá prosklená budova přitáhne zraky kolemjdoucích. V jakém kolik v ročním období zde naleznete zajímavé výstavy nejrůznějších umělců. Galerie láká k prohlídce aktuálních uměleckých děl. Pro návštěvníky je otevřena každý den v týdnu. Mimo sezónu pouze v odpoledních hodinách. V létě se zde můžete schovat před prudkým sluncem. Na podzim v sychravých dnech Vás na chvíli zahřeje.

Art Gallery Vladimíra Ohlídala 

Art Gallery Vladimíra Ohlídala Luhačovice - tak zní celé jméno. Zaměřuje se na obrazy, grafiku, kresbu, komorní plastiku, sochy, nástěnné  tapiserie a umělecké sklo. Vystavená díla bývají na prodej. A tak si můžete zakoupit opravdu originální suvenýr z Luhačovic. Umělecká díla si zde můžete zakoupit nejen od tuzemských umělců. Ale v zastoupení zde naleznete i autory ze Slovenska, Německa, Ruska a Arménie. Jednoznačně zde převládají obrazy. Ty jsou doplněny díly ze dřeva a drátu. V průběhu roku se zde konají ,,Malé autorské výstavy”. Těch se účastní přední osobnosti české výtvarné scény, umělci ze zahraničí i mladí talentovaní absolventi uměleckých škol. 

Galerie vznikla na luhačovické kolonádě roku 1960. Tehdy Český fond výtvarných umění začal v Luhačovicích pořádat prestižní přehlídky výtvarného umění renomovaných umělců. V letech 1970 přebírá prostory Vladimír Ohlídal. V devadesátých letech je galerie přejmenována na Art Gallery. Od roku 1995 je ředitelkou Jana Ohlídalová, díky které se rozrostla nabídka i o zahraniční umělce. V současné době galerie prodává originály výtvarného umění.