2020 Čer
2020 Čer
2020 Čer
2020 Čer

Zoo Zlín Lešná

Zavítejte na jedno z nejkrásnějších míst Moravy ve Zlínském kraji. Z Lázeňského náměstí je to coby kamenem dohodil. Zoologická zahrada je vzdálená 10 km od centra Zlína. První Zoo založil Tomáš Baťa 1.května 1930. Jeho bratra Jan Antonín Baťa nechal v centru města postavit Zlínský mrakodrap. Nejprve se zahrada nacházela v parku u zlínského zámku, následovně byla přesunuta na vrchol Tlusté hory. Zde byla do poloviny druhé světové války. Ještě dnes na tomto místě můžete zhlédnout základy betonových klecí. V dnešní době patří zoo k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Velkou originalitou je členění areálu podle kontinentů. 

Cestování po kontinentech

Za jeden den procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku. Zlínská zoo je jedinečným místem, kde uvidíte zvířata všech kontinentů s volným výběhem. Lidé se tu seznámí s více jak 200 druhů zvířat. V tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou uvidíte vzpomínku na civilizaci Mayů. Unikátní atrakcí je zátoka rejnoků. Místo se stalo chloubou zoo. V bazénu uvidíte 20 sib ománských, na které se nemusíte jen koukat, ale můžete si je pohladit a nakrmit. 

Klidný odpočinek zajistí japonská zahrada Mu-Shin garden. Část Amazonie Vám poskytne nahlédnout do života aligátorů, mravenečníků, opiček kotulů a tukanů. Jednou z nejoblíbenější cest je Stezka běžce Emu. Průchozí australská expozice vítá návštěvníky mezi klokany a běžce emu. Mezi samotné lemury kata se dostanete skrz ostrovní království. V rozlehlých voliérách uvidíte papoušky, supy, asijské a jihoamerické ptáky. Na atraktivnosti jistě neubírá komentované krmení lachtanů a tučňáků. 

V posledních letech se návštěvnost zoo pohybuje kolem 600 000 tisíc lidí ročně. Je to tedy druhá nejnavštěvovanější zoo v České republice. V areálu se nachází přes 13 000 druhů rostliny, 104 druhů vzácných dřevin a bylin.  Kromě obvyklých popisků zvířat barevně rozlišených dle světadílů najdou návštěvníci v areálu i panely o unikátní skladbě rostlinných společenstev, kultuře domorodých obyvatel nebo o slavných českých cestovatelích. 

Zámek Lešná

Zámek patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě. Mísí se zde novorenesance s novogotikou, se švýcarským stylem i s jistou dávkou novobaroka. Původní majitelé zámku, hrabata Seilernové, si nechali v letech 1887 - 1893 vystavět přepychové sídlo. Výjimečně dochovaný interiér mile překvapí každého návštěvníka. Zámek obklopuje krásný park s vzácnými stromy, který volně přechází do lesního prostředí zoo. Stáří některých stromů dosahuje až 270 let.