2020 Srpe
2020 Srpe

Ostrožská Nová Ves

V letních horkých dnech návštěvníci Luhačovic hledají vhodná místa k vodním radovánkám. Vydejte se i do okolí lázeňského města a nezůstávejte jen v místě pobytu. Takové útočiště naleznete přímo v Ostrožské Nové Vsi. Přírodní koupaliště Vás naláká neustále čistou a kvalitní vodou. 

Štěrkopísková jezera - přírodní koupaliště Albatros - Ostrožská Nová Ves 

Přírodní koupaliště se nachází od Luhačovic asi 35 km směrem za Uherským Hradištěm. Nachází se v samém srdci moravského Slovácka. Vodní plocha o 4,6 ha zaujme bohatým vyžitím. V letošním roce je to také ideální místo pro tuzemskou dovolenou, ale i pro odpolední odpočinek strávený u vody. Kvalita vody je neustále kontrolována. Vybrat si můžete mezi travnatou, kamenitou nebo klasickou písčitou pláží. 

Pláže jsou čisté a udržované. Tuhle samozřejmost ocení zajisté rodiče i děti. K dispozici jsou také kabinky na převlékání a vnitřní i venkovní sprchy. Pro aktivní odpočinek můžete využít zdarma volejbalové hřiště, zahrát si fotbal na trávníku či zapinkat badminton. Děti zajisté potěší nová velká skluzavka. Hlad zaženete v jedné ze dvou hospod, chuť na zmrzlinu zas v několika stáncích. Poklidný strávený čas můžete završit procházkou podél vody. Ne nadarmo této oblasti přezdívá české moře.

Ostrožská Nová Ves

Obec se rozprostírá v části okresu Uherské Hradiště a Zlínského kraje. Nenápadná obec vznikla spojením dvou sousedících obcí, Ostrožské Nové Vsi a Chylic. V roce 1955 započala obec s těžbou štěrkopísku. Nachází se zde také Sirnaté lázně, které leží v samém kraji vína a vinic, uprostřed rozsáhlého lesoparku.