2020 Čer
2020 Čer
2020 Čer
2020 Čer

Kam s dětmi na výlet po okolí

Chystáte se na dovolenou do Luhačovic se svými ratolestmi a přemýšlíte, kam v okolí vyrazit za zábavou? Nachystali jsme si pro Vás pár tipů na místa, která jistě stojí za povšimnutí. Nemusíte brouzdat jen uličkami v lázeňském městě. 

Hospůdka a farma na Haldě

Zavítejte do samého srdce Slovácka. Boršice se nachází nedaleko města Uherské Hradiště. Menší hospůdka se nachází v klidném prostředí v blízkosti rybníku Halda. Rybník je útočištěm nejen pro rybáře. Osádku tvoří kapři, amuři, štiky, candáti, sumci, jalci,okouni a pstruzi. Projít se můžete po dřevěném spojovacím mostku či jen tak odpočívat v blízkosti vody. Menší návštěvníky jistě zabaví vodní dělo nebo sledování malých opeřenců, kteří mají ve vodě postavené příbytky. Pro občerstvení si můžete skočit do již zmíněné hospůdky. Blízké dětské hřiště je plné atrakcí pro děti - prolézačky, pískoviště, domečky a mnoho další. Ovšem největším lákadlem je minifarma a možnost výuky jízdy na koni. V minifarmě se seznámíte s domácími prasaty, husy, kachny, mini prasátky, králíky a mnoho dalších. 

Zábavní park Galaxie Zlín

Zábavní park naleznete v krajském městě Zlín. Toboga Galaxie je zábavní park pro celou rodinu. V obrovské hale se nachází spousta atrakcí s vesmírnými motivy. Pro dospělé je zde samozřejmě k dispozici připojení na WiFi nebo čtenářský koutek. Atrakce si mohou s dětmi vyzkoušet zároveň i dospělí. Čekají na Vás trampolíny, elektrická autíčka, šplhání po sítích a skákací hrady. Rodiče a děti spolu tak tráví čas. Vstupné zde platí obě dvě skupiny. Zapůjčit si můžete také klíč od skříňky pro uschování věcí. Novinkou se stalo také 5D kino. Pestrá nabídka filmů vláká každého do neuvěřitelného světa pěti dimenzí. Součástí areálu je také restaurace, která je připravena pro hladové krky. 

Lanáček Otrokovice

Lanáček je venkovní areál v Otrokovicích hned vedle městského koupaliště na ,,Bahňáku”. Je tedy optimálním místem, kam vyrazit v pěkné dny. Areál je určen dětem od 3 do 11 let. Čeká tu spousta překážek, které jsou umístěny v lanové dráze. Děti musí zdolat například pavoučí síť, netopýří most nebo opičí dráhu. Cestu mohou ukončit na skluzavce nebo lanovce. Nemusíte mít obavy, dráha je obehnána ochrannou sítí a je umístěna těsně nad zemí. Není tak třeba ani žádného jištění. V areálu se nachází také velký skákací polštář, horolezecká stěna, pingpongový stůl, pískoviště a další atrakce. I zde je k dispozici restaurace, která nabídne útočiště ať už v době oběda či večeře. Připravte si ovšem hotovost. Ještě do nedávna se zde nedalo platit kartou. I vstupné je příjemné, děti 50 Kč a dospělí zdarma. 

Envicentrum pro krajinu Vysoké pole

Představte si areál s několika dřevěnými chaloupkami, které mají názorně ukázat, jak se dříve žilo valašským hospodářům. Na ukázku zde nechybí stodola plná sena, stáj pro koně a oslíky, ohrada s ovcemi a kozami nebo králíkárna či kurník. Vše doplňuje pravá historická sušírna, která je stará již přes 100 let. Prohlédnout si můžete sklep na zpracování a uskladnění ovoce. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi. Zajímavé aktivity naleznete i v okolí Envicentra. Celý areál je veřejnosti přístupný neomezene. Domky jsou přístupné červen až září - od 13 do 17:00. Je zde rozmístěno řada informačních tabulí s různými tématy jako setí obilí, zabíjačka, živočichové vodní nádrže a mnoho dalších. Za povšimnutí stojí také bylinková zahrádka. Dozvíte se také něco o ekologii a životní prostředí. Zajímá Vás jak dlouho se rozkládá sklo, polystyren, kovy, papír, bioodpad a pet láhve? Jste na správném místě. Velmi zajímavá aktivita je také poznávání stromů podle kůry.