2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe

Kam na výlet autem

Zoo Zlín je vzdálená 10 km. Můžete se sem ale dostat jinou cestou než centrem města. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Moravě, které můžete navštívit. Výlet můžete spojit nejen s procházkou pavilony, ale také s prohlídkou zámku Lešná. Yucatan Tropical Hall nebo Stingray Bay je unikátní botanická zahrada. Je zde však také komentováno krmení zvířat, jízda vlakem a malí průzkumníci na velbloudu. ZOO můžete navštívit každý měsíc v roce a zpříjemnit si tak svůj den.


Zdroj

  • Kroměřížská květná zahrada [49 minut, navigovat, web]

Pokud toužíte po klidné procházce po krásné zámecké zahradě, kde si můžete vychutnat klid a krásu tohoto skvostu, tak zamiřte právě sem. Původní název zahrady je Libosad a je zapsána do seznamu památek UNESCO, její krásu můžete obdivovat v každém ročním období. Vstup do zahrady je zpoplatněn, ale stojí to za to. Jedná se o raně barokní zahradu, kde se kloubí nejen originální prvni architektury, ale i sochařská díla, bludiště, vodní prvky a zahradní umění. Uprostřed zahrady zahlédnete rotundu, celou jednu stranu Květné zahrady tvoří dlouhá kolonáda, kterou si můžete také projít a prohlédnout, je zdobena sochami antických bohů, historických a antických postav.


Zdroj

  • Kroměřížská Podzámecká zahrada [51 minut, navigovat, web]

Podzámecká zahrada je zcela stvořena pro klidné procházky a načerpání nových sil v přírodě. Uvidíte zde síť vybudovaných rybníků, romantické stavby, zookoutek a mnoho volně žijících zvířat. Zaujmout vás mohou stavby jako například Salla terrena, Chrámek přátelství, Colloredova kolonáda a mnoho dalších. Do zahrady je vstup volný a dá se do ní dostat z více vstupů, můžete si procházku spojit s již zmiňovanou Květnou zahradou. Podzámeckou zahradu můžete navštívit celoročně. I tahle zahrada je národní kulturní památkou.


Zdroj
 

  • Rožnov pod Radhoštěm Skanzen [70 minut, navigovat, web]

Tohle Valašské muzeum v přírodě je největší a nejstarší skanzen v Evropě. Najdete zde více jak 100 originálních památkově chráněných objektů. Je tematicky rozčleněno na tři areály a to Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. V nejstarší části muzea tedy v Dřevěném městečku můžete vidět můžete shlédnout originální přenesené stavby ale i mnoho povedených kopií, které vám přiblíží dřívější život, jak to bylo s úrovní bydlení či živnostmi. Můžete zde zahlédnout folklorní i řemeslné programy. A co nesmíte zapomenout úplně jako poslední? Zakoupit si zde čerstvě udělaný voňavý trdelník. 


Zdroj

Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Podle pověstí zde měl sídlo slovanský bůh Radegast. Na Radhošť je nejjednodušší se dostat z Pusteven, které jsou hlavním turistickým cílem v celých Beskydách. Na Pustevny se dá dostat lanovkou, pěšky, v létě na kole a v zimě dokonce na běžkách. Jsou zde typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu, a proto i zde najdete stavby Dušana Jurkoviče. Kolem dokola vás se rozprostírá krásná neporušená příroda a každým krokem vzhůru se pod vámi rozléhá jeden z nejkrásnějších výhledů na Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou Fatru. Pokud Pustevny navštívíte v zimě, můžete zde shlédnout festival ledových soch.


Zdroj