2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe
2019 Srpe

Kam na výlet autem

Zoo Zlín je vzdálená 10km. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Moravě, které můžete navštívit. Výlet se dá spojit nejen s procházkovou po pavilonech, ale také s prohlídkou zámku Lešná. Yucatan Tropical Hall nebo Stingray Bay je unikátní botanická zahrada. Je zde však také komentované krmení zvířat, jízda vláček a malí průzkumíci se mohou svést na velbloudovi. Zoo můžete navštívit každý měsíc v roce a zpříjemnit si tak svůj den.


Zdroj

  • Kroměřížská květná zahrada [49 minut, navigovat, web]

Pokud toužíte po klidné procházce po krásné zámecké zahradě, kde si můžete vychutnat klid a krásu tohoto skvostu, tak zamiřte právě sem. Původní název zahrady je Libosad a je zapsána do seznamu památek UNESCO, její krásu můžete obdivovat v každém ročním období. Vstup do zahrady je zpoplatněn, ale stojí to za to. Jedná se o raně barokní zahradu, kde se kloubí nejen originální prvni architektury, ale i sochařská díla, bludiště, vodní prvky a zahradní umění. Uprostřed zahrady zahlédnete rotundu, celou jednu stranu Květné zahrady tvoří dlouhá kolonáda, kterou si můžete také projít a prohlédnout, je zdobena sochami antických bohů, historických a antických postav.


Zdroj

  • Kroměřížská Podzámecká zahrada [51 minut, navigovat, web]

Podzámecká zahrada je zcela stvořena pro klidné procházky a načerpání nových sil v přírodě. Uvidíte zde síť vybudovaných rybníků, romantické stavby, zookoutek a mnoho volně žijících zvířat. Zaujmout vás mohou stavby jako například Salla terrena, Chrámek přátelství, Colloredova kolonáda a mnoho dalších. Do zahrady je vstup volný a dá se do ní dostat z více vstupů, můžete si procházku spojit s již zmiňovanou Květnou zahradou. Podzámeckou zahradu můžete navštívit celoročně. I tahle zahrada je národní kulturní památkou.


Zdroj
 

  • Rožnov pod Radhoštěm Skanzen [70 minut, navigovat, web]

Tohle Valašské muzeum v přírodě je největší a nejstarší skanzen v Evropě. Najdete zde více jak 100 originálních památkově chráněných objektů. Je tematicky rozčleněno na tři areály a to Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. V nejstarší části muzea tedy v Dřevěném městečku můžete vidět můžete shlédnout originální přenesené stavby ale i mnoho povedených kopií, které vám přiblíží dřívější život, jak to bylo s úrovní bydlení či živnostmi. Můžete zde zahlédnout folklorní i řemeslné programy. A co nesmíte zapomenout úplně jako poslední? Zakoupit si zde čerstvě udělaný voňavý trdelník. 


Zdroj

Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Podle pověstí zde měl sídlo slovanský bůh Radegast. Na Radhošť je nejjednodušší se dostat z Pusteven, které jsou hlavním turistickým cílem v celých Beskydách. Na Pustevny se dá dostat lanovkou, pěšky, v létě na kole a v zimě dokonce na běžkách. Jsou zde typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu, a proto i zde najdete stavby Dušana Jurkoviče. Kolem dokola vás se rozprostírá krásná neporušená příroda a každým krokem vzhůru se pod vámi rozléhá jeden z nejkrásnějších výhledů na Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou Fatru. Pokud Pustevny navštívíte v zimě, můžete zde shlédnout festival ledových soch.


Zdroj