2019 Pros
2019 Pros
2019 Pros

Coworking

 

Co je coworking? 

Skvělá otázka pro ty, kteří v tom ještě tápou. Projdeme si některá hlavní fakta, definici a také poukážeme na různé typy coworkingových prostorů. Mohli bychom říci, že coworking je vpodstatě takové nové a vznikající hnutí. Začali se tvořit nové spolupráce, komunity a možnosti. Coworking je nový způsob práce a sdílení. Definice se můžou lišit, význam zůstává stejný. V podstatě je to: sdílení pracovních prostorů s ostatními pracujícími lidmi, jde o vytvoření lepšího místa pro práci.

Jsou to komunitní centra, kde máte možnost pronajmout si svůj vlastní stůl nebo kancelář. Tím získáte nové spolupracovníky, nové nápady a nové možnosti jak využít čas.


 

Jak to vše začalo?

Poprvé slovo ,,coworking” ve svém významu, jakožto sdílení pracovních prostorů, použil Brad Neuberg v roce 2005. Vytvořil první coworkingový prostor v San Franciscu. Nazývalo se ,,San Francisco Coworking Space” ve Spiral Muse. Začátky byly těžké, nikdo o něm ze začátku neslyšel. 

Růst coworkingu

Nyní ho můžeme nazvat celosvětovým fenoménem. Ve většině velkých měst se objevují coworkingové prostory. Coworking je nová cesta ke spolupráci mezi lidmi a vytváření komunity do budoucnosti.


Proč lidé využívají coworkingové prostory

Pro ty, kteří právě začínají podnikat nebo mají v hlavě tuto myšlenku. Jsou tyto prostory perfektní volbou. Nízké náklady a možnost kdykoliv rozšířit svůj tým. Není to ale jen pro ty, kteří zatím čekají na startovní čáře. Můžou je využít zkušené společnosti, které hledají něco nového pro své zaměstnance. 

U nezávislých pracovníků se pracovní prostory rovnají svobodě, kdy a kde pracují. K tomu čerpají výhody, které k tomuto patří. Vešekeré vybavení coworkingových prostorů, produktivní lidé kolem dokola, možnost občerstvení či v některých případech dokonce ubytování. 

Mnoho druhů coworking space.

Existují nespočet množství různých typů míst pro coworking. Můžete se ocitnout v historických budovách, moderně vybavených místností, v prostorách, které mají připomínat pohodlí v domácnosti. Všechno to má jedno společné, tvořit společnou komunitu - kdy není problém dát si šálek čerstvě pražené kávy a oddychnout si kdykoliv to uznáte za vhodné. 

Coworking znamená pro mnoho různých lidí mnoho různých věcí a každý prostor pro spolupráci je jedinečný. 

Tohle všechno jsme schopni Vám nabídnout a ještě víc. Coworking s ubytováním. To naleznete na Vincentovi. Příjemné prostředí, občerstvení, čerstvě pražená káva, která Vás vzpruží do dalších pracovních postupů. Veškeré vybavení prostorů je plně k dispozici všem pracovníkům. No není to lákavé?