2020 Dube
2020 Dube
2020 Dube

Sportování v Luhačovicích

Lobujete spíše za aktivní dovolenou? Luhačovice jsou ideálním místem, kde takovou dovolenou strávit. Město nabízí řadu moderních sportovních aktivit. Zlepšíte svou fyzickou kondici a zároveň si odpočinete v krásné přírodě. Začít můžete svižnými procházkami přes pěší zónu lázní. Ochutnat zdejší minerální prameny či obdivovat stavby slovenského architekta Dušana Jurkoviče. 

Tenis

V lázeňském areálu v blízkosti pramene Ottovka najdete unikátní antukové kurty. V roce 1032 ze dokonce na tenisových dvorcích hrál i DAVIS CUP. Kurty jsou doplněny zachovalým pavilonem, který navazuje na Jurkovičovu architekturu. Jako bonus si zde po vydatném souboji můžete prohlédnout raritní minivýstavu rozbitých raket. 

Možnost využití tenisových kurtů naleznete i na zdejší Sportovní hale Radostova. Nachází se asi jen 400 metrů od Vincenta. V létě je možné si zahrát na tenisovém kurtu pod širým nebem. V zimě je hřiště zastřešeno nafukovací halou. Tenisový kurt s umělým povrchem si můžete zamluvit v jakýkoliv čas, dokonce si zde můžete zapůjčit i tenisové vybavení.

Plavání

Městská plovárna Luhačovice nabízí svým návštěvníkům využití plaveckého, zážitkového i dětského bazénu. Během kondičního plavání můžete střídat návštěvu parní kabiny či whirlpool. Bazén je určen jak pro jednotlivce, tak pro celou rodinu. V letních horkých dnech je hostům nabídnuta venkovní terasa. Zde se můžete na pohodlných lehátkách opalovat. Vaše děti si mohou užít zábavu na trampolíně. 

Hojně navštěvována je také Luhačovická přehrada s možností vypůjčení loděk a šlapadel. V letním období se Vám nabízí možnost koupání na nedalekém koupališti Duha či v samotném přehradě. K přehradě vede z luhačovického lázeňského parku Jurkovičova alej. Trasa měří asi 3 kilometry. 

Pěší turistika 

V Luhačovicích a celým lázeňským areálem prochází několik upravených lázeňských tras. Projít si můžete malebné okolí Luhačovic a přilehlou chráněnou oblast Bílé Karpaty. Lehčí terény naleznete přímo v lázeňském parku. Zde se nacházejí zajímavá místa s minerálními prameny a architekturou. 

Cykloturistika

Luhačovice se otevřely cyklistům a jsou vyznačeny stezky až do samotného lázeňského centra. Cyklisté mohou jezdit pouze na vyznačených trasách. Na Lázeňském náměstí a jeho okolí musí cyklista sesednou z kola. Vlastní kola si můžete uschovat bezplatně v lázeňském areálu. 

Okolí Luhačovic nabízí cyklotrasy jak pro začátečníky, kteří vyhledávají nenáročný terén. Na své si zde přijdou ovšem i náročnější cyklisté. Na kole můžete projet kolem dokola i luhačovickou přehradu.