2019
2019
2019
2019

Rozhledny

Pokud se rádi díváte na krajinu ze shora a k tomu přidáte procházku v přírodě na čistém vzduchu, je to jeden z těch příjemně strávených dnů. Udělej si výlet na jednu z mnoha rozhleden kolem nás a pokochejte se výhledem, které nabízí.

 

Rozhledna Salaš [navigovat]

Vzhled rozhledny by vám měl připomínat dvě do sebe zaklesnuté sedmičky. Najdete ji u stejnojmenné obce. Na okolí krajinu budete shlížet z vyhlídkových plošin, které jsou ve výšce 15 a 20 metrech. Rozhledna vám nabídne krásný výhled na pohoří Chřibů. Přístup je zde celoročný a zdarma. Můžete zde posedět na lavičkách, které mají tvar jak jinak než sedmiček. Tato unikátní stavba stojí za návštěvu.

Rozhledna Doubrava u Vizovic [navigovat]

Tento padesát pět metrů vysoký stožár mobilního operátora s rozhlednou vám nabídne výhled na Vizovické a Hostýnské vrchy, Luhačovickou vrchovinu či Bílé Karpaty. Před sebou v dálce můžete zahlédnout Vizovice, Zlín, Velkou Javořinu, Svatý Hostýn či Radhošť. Najdete ji v blízkosti vesnice Loučka. K rozhledně vás zavede asfaltová cesta nebo se můžete vydat po modré turistické stezce.


Zdroj

Rozhledna Vartovna [navigovat]

Rozhlednu najdete na kopci nesoucí stejný název. Stavba, která vás zaujme zvláštní kovovou konstrukcí ve tvaru spirály, nabízí výhled na Vizovické vrchy, Beskydy, Javorníky, Hostýnské a Vsetínské vrchy i Velkou Fatru. Vyhlídková plocha je ve výšce 35 metrů a musíte zdolat 213 kovových schodů. Rozhledna je otevřen celoročně, ovšem na její rozhledovou plošinu, byste se neměli vydávat za nepříznivého počasí, mraze či bouřce. Z rozhledny se můžete vydat dál naučnými stezkami, které vedou až do okolních obcí. Na Vartovnu se můžete vydat po žluté či modré turistické značce.


Zdroj

 

Rozhledna Velký Lopeník [navigovat]

Tuhle dřevěnou stavbu s kamennou základnou najdete stojící na moravsko-slovenské hranici v blízkosti obce Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Rozhledna byla postavena jako symbol přátelství Čechů a Slováků. Musíte zdolat 101 schodů, abyste mohli shlédnout krásy malebné krajiny Bílých Karpat a okolí. Za dobrého počasí můžete vidět dokonce i Malou Fatru, Pálavu, Chřiby, Beskydy i Vizovické vrchy. U rozhledny stojí turistické přístřešek a v lese dokonce najdete i pramen s pitnu vodou. Rozhledna je celoročně otevřená a vstup je na vlastní nebezpečí. 


Zdroj

Rozhledna Rovnina [navigovat]

Rozhledna stojí na stejnojmenném kopci asi 2 km východně od Uherského Hradiště. Železný stožár slouží zároveň jako jako vysílač. Na vyhlídkovou plošinu, musíte zdolat 127 schodů a poté se vám naskytne výhled do údolí řeky Moravy, Chřiby, Bílé Karpaty na východě , Hostýnské vrchy a Vizovickou pahorkatinu. Rozhledna je volně přístupná od dubna do konce října.