2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer
2019 Čer

CYKLOTRASA LETIŠTĚ – ŘETECHOV – POZLOVICE

 

VZDÁLENOST: 19,3 KM

 

OBTÍŽNOST: STŘEDNÍ AŽ TĚŽKÁ

 

TRASA: MAPY.CZ
 

 

 

 Začátek vaší cyklotrasy začíná v našem Boutique Vincent. Nasednete na kolo a vydáte se z kopce dolů. Na stopce zahnete doleva a vzápětí o 50 m doleva. Zastavíte na další stopce a vydáte se opět doleva. 

 

Cesta vás zavede až na začátek cyklostezky. Ta je vedena ze začátku mezi domy, poté míjíte po levé straně železniční přejezd a najíždíte na cestu mezi louky a lesy. Sem tam potkáte mírný kopeček. 

 

 

Po zhruba 2 km uvidíte přes debou se cesty dělit. Vy zahnete doprava do strmějšího kopce směrem na letiště. Kolem vás se budou nacházet jen samé louky a lesy.

 

 

 

A těsně před letištěm můžeme sesednout z kola a pokochat se výhledem dolů na Luhačovice.

 

Nyní byste se měli nacházet na letišti, kde je nádherný výhled na Luhačovice a i Biskupice. Můžete se na chvíli odpočinout, usednout do trávy a jen si užívat klid a ticho kolem vás. 

 

Usednete znovu na kolo a vydáte se po cestě rovně, zde dorazíte ke staršímu statku. 

 

Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout ovečky. 

 

Na trase vás čeká několik cestiček, vedených přes les příjemném chládku. Mezi stromy na vás budou dopadat paprsky slunce.  

 

Dostanete se až na začátek silnice. Tady se dáte doleva, na křižovatce se dáte rovno. Dojedete až ke Starému kříži a na další křižovatce pojedete rovně přímo na Řetechov. 

 

Při cestě do vesničky vás čeká strmější stoupání a plno zatáček, ale i ti méně zdatní by to měli zvládnout, klidně i s mírnou pauzou. Kdy se můžete opět dívat dolů do údolí. Tentokrát směrem na Pozlovice.

 

A konečně vjíždíte do malé vesničky Řetechov.

 

I tady se po náročném úseku vaší cyklotrasy můžete samozřejmě osvěžit v místní malé hospůdce U Dubového stolu, která se nachází uprostřed malé vesnice, který má jen kolem 200 obyvatel. 

 

Po odpočinku kousek za hospodou zahnete doprava a vydáte se kopcem dolů asi 1,5 km až do další vesničky Pozlovice. Cesta vám bude ubíhat rychleji. Pojedete jen a jen z kopce.

 

Po delší jízdě z kopce dolů, přijedete na křižovatku. Nacházíte se v centru Pozlovic. Naproti vidíte faru a po pravé straně hasičárnu. Vlevo si můžete odpočinout v malém altánku a přes cestu si dokonce dát pivko, co víc si přát.

 

A jestli vám už vyhládlo, můžete si dát v místní pizzerii něco dobrého na zub. Pizzy, saláty a nebo kus pořádného masa. V letních dnech, můžete využít i venkovní posezení. A pokud byste si chtěli odpočinout od sedla na kole, můžete využít zahrání si bowlingu. 

 

Vydáte se po hlavní cestě dál. Ta vás zavede až na fotbalové hřiště. 

 

Kde si můžete posedět v místní malé hospůdce a děti se zabaví na malém dětském hřišti. 

 

Z hřiště se vydáte rovně do strmějšího kopečku a po vyjetí na křižovatku zahnete doprava směrem hotel Pohoda. 

 

Od hotelu pojedete z kopce dolů a dojedete k pizzerii Bludička. I tady můžete naplnit svůj hladový žaludek a děti si zadovádí na trampolíně, která je k dispozici na letní zahrádce. 

 

Z Bludičky pojedete dále po hlavní cestě směr lázně a přejedete první most napravo. Dostanete se k velkému dětskému hřišti.  Tady končí vaše cyklotrasa a vy můžete zvolit další cestu, kam se vydáte.