2020 Ří
2020 Ří
2020 Ří
2020 Ří
2020 Ří

Kovozoo ve Starém Městě

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště naleznete ojedinělou zoo. Čím je jedinečná? Představte si tvoření ze zdánlivě nepotřebného odpadu kovového šrotu. Cílem je ukázat všem návštěvníkům jaké věci mohou vznikat, návštěvu spojíte s ponaučením i se zábavou. Kovozoo Staré Město vznikla 21.4.2012 a nachází se v netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. 

Zajímá Vás, jak to vše začalo?

Prostory, ve kterém se dnešní Kovozoo nachází, původně sloužily k jinému účelu. V roce 1867 zde byl založen cukrovar, který fungoval po celých 130 let. V roce 1998 se začal psát nový příběh areálu. Vznikl zde první provoz společnosti KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., kdy hlavními cíli byl sběr, výkup a zpracování železného šrotu. Postupem času areál dostal novou formu podoby. Havarijní stav budov zcela vymizel. Vzniklo zde Recyklační Ekologické Centrum - REC Group, kde lidé mohou odevzdat nepotřebný odpad. Zároveň se zde mohou zastavit a prohlédnout si právě výrobky tvořené z recyklovatelného odpadu. 

REC Group je holding tvořený společnostmi, které se zabývají zpracování různých druhů odpadů a současně také netradiční místo poskytující zábavu, inspiraci a vzdělání. Tohle vše naleznete právě v Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. 

Vznik zvířecích exponátů

Domácí kutilové, umělečtí kováři, zaměstnanci a ředitelé jednotlivých firem holdingu REC Group - osoby, které stojí za vznikem exponátů. Dochází k tomu na speciálním místě v areálu Kovozoo. Zvířata jsou v životní velikosti a překvapí Vás svou dokonalostí a propracovaností. Prohlédnout si můžete žirafy, slony, velbloudici Ajšu, mrože Ambrože, lose Karlose, gorilu Minervu, gepardy, koně, nosorožce, pštrosy, želvy, koně a také různé druhy ryb, bizona a mnohé další. 

V areálu naleznete také další desítky dalších exponátů - věcí, které například již vymizely, ale společnost na ně nechce zapomenout. Navštívit můžete také další atrakce jako maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610, vláček Steelinka, vyhlídkové lávky, Porodnice Kovozoo, Kongresové centrum, Muzeum veteránů, Muzeum zemědělství a nepřeberné množství exponátů průmyslové, hasičské a zemědělské techniky.  

Víte, že…?

Víte, že zde můžete navštívit gumové bludiště? Je postaveno z téměř 2000 pneumatik o celkové hmotnosti 20 tun a na ploše 17x17 zažijete spoustu zábavy, kterou může využít velký i malý odvážlivec. 

Víte, že se ve vnitřním areálu nachází muzeum veteránů? Exponáty se zde obměňují, abyste při každé návštěvě viděli něco nového. V muzeu naleznete téměr 6 desítek exponátů. 

Víte, že aktivitou společnosti REC Group s.r.o. je ekologické vzdělávání veřejnosti a to přímo po stopách Jana Amose Komenského - ,,Škola hrou”.

Víte, že cílem Kovozoo je dosáhnout počtu 456 kusů, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v České republice. 

Víte, že zde naleznete letoun L-610, který byl prvním prototypem a na objednávku Sovětského svazu vyvinut v závodech LET Kunovice.